Diagnostyka

Diagnostyka USG

Oferujemy badania USG (ultrasonograf) jest to  nieinwazyjna metoda diagnostyczną, pozwalającą na ocenę stanu lub ewentualnych zmian narządów wewnętrznych Twojego zwierzaka. Za pomocą ultradźwięków można zbadać narządy jamy brzusznej oraz narządy rozrodcze.

Przebieg badania
USG jest metodą diagnostyczną dobrze tolerowaną przez większość zwierząt domowych. Zazwyczaj nie wymaga środków uspokajających ani znieczulenia, chociaż może to zależeć od temperamentu zwierzęcia. Do badania,  niezbędne jest strzyżenie sierści szczególnie jeśli badane są narządy w obrębie jamy brzusznej. Następnie na brzuchu umieszcza się żel, a sondę ultradźwiękową metodycznie przesuwa się po powierzchni brzucha w celu zarejestrowania obrazów każdego narządu.

W większości przypadków badanie USG trwa stosunkowo krótko i jeszcze tego samego dnia zwierzę może wrócić do domu. Co jednak najważniejsze, USG pozwala nam na trafną diagnozę stanu Twojego zwierzaka i daje mocne podstawy dotyczące ukierunkowania leczenia.

Diagnostyka laboratoryjna

W ramach naszej lecznicy współpracujemy ze specjalistycznym laboratorium weterynaryjnym. Dzięki temu możemy zaoferować bardzo szeroką gamę badań począwszy od badań podstawowych aż po specjalistyczne.

Laboratorium wyposażone jest w profesjonalny sprzęt diagnostyczny, który umożliwia krótkim czasie uzyskać wyniki badań. 

 

Szukasz pomocy weterynaryjnej?

Masz pytania, wątpliwości, szukasz porady związanej z Twoim pupilem?
Twój podopieczny zmienił swoje zachowanie, obawiasz się, że jest chory?
Zapraszamy do lecznicy, zdiagnozujemy i jeśli będzie taka potrzeba zaordynujemy odpowiednie leczenie!

Przewiń na górę